Sunday 6th November 2022 |
|||||
First Division |
|||||
Bolton Town |
P |
- |
P |
AFC Swan |
S Sankey |
Rochdalians & Spotland |
P |
- |
P |
Shawside End |
|
R-Kix |
1 |
- |
6 |
Avenue |
J Albison |
North Manchester Lions |
P |
- |
P |
Fox & Pine |
OFF |
Open date: | |||||
Second Division |
|||||
Love Energy Savings |
P |
- |
P |
Avenue 2nd |
|
Woodbank UTB |
P |
- |
P |
Bolton Castle |
C Bega |
Breightmet Wanderers |
7 |
- |
3 |
Tonge Utd |
P Nicholson |
Open date: Love Energy | |||||
Third Division |
|||||
Royle |
- |
FF |
Woodbank JFC |
D Shipton | |
AFC Bolton |
4 |
- |
6 |
Johnson Fold |
P Pritchard |
Bury Pumas |
5 |
- |
4 |
Hindsford |
A Powell |
Hark to Dandler |
3 |
- |
4 |
Norford |
F O'Mensa |
Royton CC |
P |
- |
P |
The Oxford |
OFF |
Fourth Division |
|||||
D’Haviland |
3 |
- |
2 |
Breightmet Wanderers 2nd |
D Cryer |
Heywood Athletic |
1 |
- |
4 |
Clayton Athletic |
I Muncaster |
Duke of Wellington |
3 |
- |
2 |
Rochdale MV |
B Slinger |
Brown Cow |
2 |
- |
7 |
Rochdalians & Spotland 2nd |
S Brophy |
R-Kix Res |
1 |
- |
6 |
Game Cock |
J Garsrud |
Fifth Division |
|||||
Totty Robins |
2 |
- |
4 |
AFC Swan 2nd |
Y Goldin |
North West Cobras |
1 |
- |
1 |
Bury North |
P Newby |
FC Wellington |
A |
- |
A |
North Manchester Lions 2nd |
D Jackson |
Holcolmbe |
5 |
- |
3 |
East Lancs |
A Kaye |
Milburn |
0 |
- |
2 |
Wardleworth |
P Dawson |
MFA Sunday Challenge Trophy Second Round | |||||
Railway Rovers |
0 | - | 3 | North Walkden | D Szuminski |
The Oxford |
1 | - | 6 | North Manchester Lions | J Churchill |
Made in Bury |
1 | - | 5 | Manchester Rovers | K Hayes |
North Manchester Rovers |
2 | - | 2* | Woolworths | MFA |
Royton CC |
2 | - | 0 | Fox & Pine | N Gibbons |
Sunday 13th November 2022 |
|||||
First Division |
|||||
Fox & Pine |
4 |
- |
12 |
Rochdalians & Spotland |
D Cryer |
Bolton Town |
4 |
- |
3 |
R-Kix |
P Pritchard |
North Manchester Lions |
P |
- |
P |
AFC Swan |
|
FA Sunday Cup 2pm Kick off | |||||
AFC Bull | 2 | - | 1 | Avenue | FA |
Second Division |
|||||
Love Energy Savings |
4 |
- |
0 |
Bolton Castle |
N Gibbons |
Woodbank UTB |
5 |
- |
3 |
Woolworths |
B Slinger |
Avenue 2nd |
0 |
- |
1 |
Littleborough |
P Dawson |
Open date: Breightmet Wanderers | |||||
Third Division |
|||||
The Oxford |
- |
FF |
Woodbank JFC |
S Brophy | |
Johnson Fold |
1 |
- |
3 |
Royton CC |
C Bega |
Norford |
1 |
- |
1 |
AFC Bolton |
D Shipton |
Hindsford |
2 |
- |
1 |
Royle |
Y Mulla |
North Walkden |
4 |
- |
3 |
Bury Pumas |
D Jackson |
Fourth Division |
|||||
AFC Radcliffe |
1 |
- |
3 |
Heywood Athletic |
P Nicholson |
Clayton Athletic |
2 |
- |
8 |
R-Kix Res |
J Albison |
Rochdalians & Spotland 2nd |
4 |
- |
3 |
Duke of Wellington |
S Brophy |
D'Haviland |
2 |
- |
1 |
Game Cock |
J Jackson |
Breightmet Wanderers 2nd |
11 |
- |
0 |
Brown Cow |
P Newby |
Open date: Rochdale MV | |||||
Fifth Division |
|||||
Milburn |
2 |
- |
4 |
North Manchester Lions 2nd |
Y Goldin |
Made in Bury |
6 |
- |
3 |
AFC Swan 2nd |
S Sankey |
Totty Robins |
0 |
- |
2 |
FC Wellington |
A Kaye |
Bury North |
6 |
- |
1 |
East Lancs |
A Powell |
Wardleworth |
1 |
- |
1 |
Holcombe |
M Willmore |
Railway Rovers |
1 |
- |
1 |
North West Cobras |
D Szuminski |
Sunday 20th November 2022 |
|||||
Chris Shyne Memorial Trophy |
|||||
Avenue | P |
- |
P | AFC Swan | |
R-Kix FC | 0 |
- |
2 | Rochdalians & Spotland | D Szuminski |
Bolton Town | P |
- |
P | Fox & Pine | OFF |
North Manchester Lions | P |
- |
P | Shawside End | OFF |
LFA Sunday Trophy |
|||||
Bolton Town |
A | - | A | AFC Preston | D Jackson |
Lord Raglan |
P | - | P | Avenue | LFA |
Open date: AFC Swan | |||||
FJ Williams Memorial Trophy |
|||||
Littleborough | 5 |
- |
1 | Avenue 2nd | J Garsrud |
Woodbank UTB | P |
- |
P | Love Energy Savings | OFF |
Woolworths | 0 |
- |
5 | Breightmet Wanderers | S Brophy |
Open date: Woodbank UTB | |||||
Butterworth Cup Quarter Final |
|||||
Johnson Fold | P |
- |
P | Norford or Bury Pumas | OFF |
North Walkden | P |
- |
P | AFC Bolton or Hindsford | OFF |
Royton CC | P |
- |
P | Woodbank JFC | J Albison |
Hark to Dandler or Royle | P |
- |
P | The Oxford | OFF |
First Round | |||||
AFC Bolton |
2 | - | 6 |
Hindsford |
P Pritchard |
Bury Pumas |
P | - | P |
Norford |
B Slinger |
Third Division | |||||
Johnson Fold | 5 | - | 0 |
Hark to Dandler |
S Sankey |
Royle | 2 |
- |
2 | The Oxford | D Cryer |
Open date: North Walkden | |||||
Fourth Division Cup Quarter Final |
|||||
D'Haviland | P |
- |
P | Clayton Athletic | |
Duke of Wellington | P |
- |
P | Heywood Athletic | P Dawson |
Game Cock or Breightmet 2nd | P |
- |
P | Brown Cow | OFF |
AFC Radcliffe | P |
- |
P | Rochdale MV or R-Kix Res | OFF |
First Round |
|||||
Game Cock |
P | - | P | Breightmet Wanderers 2nd | J Albison |
R-Kix Res | 4 | - | 3 |
Rochdale MV |
M Willmore |
Fourth Division | |||||
D'Haviland |
4 | - | 2 | Rochdalians & Spotland 2nd | I Muncaster |
Open date: Clayton Athletic | |||||
Fifth Division Cup Quarter Final |
|||||
Bury North | P |
- |
P | FC Wellington | C Bega |
North West Cobras | 1 |
- |
0 | Milburn | A Powell |
East Lancs | 1 |
- |
6 | North Manchester Lions 2nd | A Kaye |
Made in Bury | A |
- |
A | Totty Robins | P Nicholson |
|
|||||
Fifth Division |
|||||
AFC Swan 2nd |
P | - | P | Holcombe | K Hayes |
Sunday 27th November 2022 |
|||||
Christine Robinson Memorial League Cup Third Round |
|||||
Bolton Castle | 5 |
- |
5* | Heywood Athletic | P Pritchard |
Breightmet Wanderers | 3 |
- |
1 | Tonge Utd | S Sankey |
AFC Swan | P |
- |
P | North Manchester Lions | |
Milburn or Hindsford | P |
- |
P | Clayton Athletic | |
Royton CC | P |
- |
P | R-Kix | |
Royle | 1 |
- |
4 | Avenue 2nd | S Brophy |
Rochdalians & Spotland 2nd | P |
- |
P | Love Energy Savings | OFF |
North West Cobras | 1 |
- |
3 | Fox & Pine | A Powell |
North Walkden | P |
- |
P | Woolworths | |
Wardleworth or East Lancs | P |
- |
P | Avenue | |
FC Wellington | P |
- |
P | Hark to Dandler or Holcombe | |
Littleborough |
- |
Game Cock | P Dawson | ||
D'Haviland | P |
- |
P | AFC Radcliffe | OFF |
Woodbank UTB | 10 |
- |
0 | Bolton Town | TBC |
Shawside End | 0 |
- |
3 | Breightmet Wanderers 2nd | |
Rochdalians & Spotland |
- |
Bye | |||
Second Round |
|||||
Milburn |
4 | - | 6 | Hindsford | J Garsrud |
Hark to Dandler |
3 | - | 1 | Holcombe | P Nicholson |
Wardleworth |
4 | - | 3 | East Lancs | D Cryer |
MFA County Cup |
|||||
North Manchester Lions |
1 | - | 6 |
Radcliffe |
K Hayes |
Mossley |
3 | - | 1 |
Royton CCFC |
MFA |
North Walkden |
1 | - | 6 |
Woolworths |
R Hoyte |
First Division |
|||||
Avenue |
P | - | P | Rochdalians & Spotland | OFF |
AFC Swan | 13 |
- |
0 | R-Kix | J Jackson |
LFA Sunday Trophy |
|||||
Lord Raglan |
4 | - | 0 | Avenue | LFA |
Third Division |
|||||
Bury Pumas | 5 |
- |
4 | AFC Bolton | Y Goldin |
Norford | 2 |
- |
7 | Johnson Fold | D Shipton |
Fourth Division |
|||||
Brown Cow | 1 |
- |
1 | R-Kix Res | D Chowdhury |
Rochdalians & Spotland 2nd | P |
- |
P | Rochdale MV | OFF |
Clayton Athletic | 5 |
- |
1 | Breightmet Wanderers 2nd | I Muncaster |
Open date: | |||||
Fifth Division |
|||||
Bury North | 0 |
- |
2 | Totty Robins | A Kaye |
Made in Bury | 1 |
- |
9 | North Manchester Lions 2nd | N Watson |
FC Wellington | P |
- |
P | AFC Swan 2nd | D Jackson |